Felújítják a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumot

2010. november 29., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, nagyenyedi egyházmegye, Határon túl, nagyenyed, református oktatás

Mintegy hatmillió euró értékű uniós pályázatból újítják fel a lassan négy évszázados  épületet, amely az egyre inkább szórványnak számító térség legfontosabb magyar tanintézménye.

Árvíz Erdélyben is – Egyházkerületi segély a rászorulóknak

2010. július 05., címkék: erdélyi egyházkerület, Határon túl, természeti katasztrófák, nagyenyedi egyházmegye

A magyarországi árvíz után Erdélyben is sok helyen öntöttek ki a folyók, több helyen volt árvíz. Az egyik legsúlyosabb helyzet Magyarlapádon és környékén alakult ki.